Login
Albumok Tagjaink albumai R. Zsolt Indul a vácdukai lejtőző szezon :)
Advanced Search
RSS Feed for this Album View Latest Updates View Popular Items View Slideshow

Indul a vácdukai lejtőző szezon :)

Múlthét szombaton napközben is jó volt az idő, de nem értem rá, viszont kinéztem, hogy estefelé beerősödik a szél, és ÉNY-ból átvált É-ÉK-be Vácduka környékén. A téli kis lejtőzés óta nem jártam ott, úgyhogy gondoltam, épp ideje újra megpróbálni. Megint bejött.. :)

Date: 2011-10-20
Size: 22 items
 
met20111015_16
 

met20111015_16

Négyre még ÉNY-ot jelzett az OMSZ

Date: 2011-10-20
Views: 3343
 
met20111015_17
 

met20111015_17

Ötre már erősebbet és északiasabbat

Date: 2011-10-20
Views: 2133
 
met20111015_18
 

met20111015_18

Hatra már brutál erőset és ÉK-et. Ezekből azt gondoltam, hogy kb. 5-től 6-ig lehet majd repülni.

Date: 2011-10-20
Views: 2161
 
P1060416
 

P1060416

16:20-kor még totál párhuzamos volt a gerinccel

Date: 2011-10-20
Views: 2282
 
P1060418
 

P1060418

Közeli starthelyek: a Naszály

Date: 2011-10-20
Views: 2279
 
P1060422
 

P1060422

Közeli starthelyek: a rádi domb

Date: 2011-10-20
Views: 2273
 
P1060427
 

P1060427

Így néz ki most a felső starthely. Nem nagyon volt letaposva a fű, de egy csomó bokor ki volt vágva a felvezető út mellett, úgyhogy azért gondolom néha járnak ide.

Date: 2011-10-20
Views: 2264
 
P1060430
 

P1060430

Csalóka kép, olyan mintha lejtőzne a madár, de sajna csak átsiklott fölöttem.

Date: 2011-10-20
Views: 2259
 
P1060432
 

P1060432

A középső starthelyen háromnegyed 5-kor már kb. 45 fokosra fordult be a szél, úgyhogy már vittem is fel a cuccot.

Date: 2011-10-20
Views: 2303
 
P1060434
 

P1060434

Kb. 17:25-kor startoltam a felső starthelyről. Egy kicsit oldalas volt még, de már tökéletesen tartott.

Date: 2011-10-20
Views: 2210
 
P1060435
 

P1060435

Jellemzően nem sokkal a nívó felett repültem, talán plusz 30 méter lehetett a legmagasabb.

Date: 2011-10-20
Views: 2421
 
P1060442
 

P1060442

Végig lehetett lejtőzni az egész gerincet, de leginkább a starthely mellett, a NY-i oldal tartott.

Date: 2011-10-20
Views: 4046
 
P1060445
 

P1060445

A fák feletti kis magasság, és a rövid úthosszak miatt oda kell figyelni, ha nam akarsz gyorsan lerohadni, vagy a bokrok tetején landolni.

Date: 2011-10-20
Views: 2227
 
P1060450
 

P1060450

Az erős szélre számítva, a kisebbik ernyőmet hoztam (a legtetején terheltem), tökéletes választás volt.

Date: 2011-10-20
Views: 3911
 
P1060457
 

P1060457

Idill

Date: 2011-10-20
Views: 3940
 
P1060458
 

P1060458

Addig vacakoltam a fényképezővel, míg végül sikerült kiesnem az emelésből. 35 perc volt.

Date: 2011-10-20
Views: 4193
 
P1060459
 

P1060459

Mivel még mindig tökéletesnek tűnt, újra felmentem. Ugye ennek a dombnak megvan az az előnye, hogy kb. 5 perc alatt felér az ember, szóval nem kell sokat gondolkodni.. :)

Date: 2011-10-20
Views: 3145
 
P1060460
 

P1060460

Naplemente

Date: 2011-10-20
Views: 3477
 
P1060463
 

P1060463

Kezdett megzavarodni a kis fényképezőm fénymérője, néha világos, néha koromsötét lett a kép

Date: 2011-10-20
Views: 3216
 
P1060486
 

P1060486

Szerintem még órákig lehetett volna lejtőzni.

Date: 2011-10-20
Views: 2217
 
P1060490
 

P1060490

Sajna rohamosan kezdett sötétedni, úgyhogy 20 perc után kénytelen voltam leszállni.

Date: 2011-10-20
Views: 2260
 
P1060494
 

P1060494

Mire haza indultam, már töksötét lett. Jó volt. :)

Date: 2011-10-20
Views: 2706
   
Page: 1
Powered by Gallery v2.3